you're offline
Wróć

Walentynki dookoła świata!

12/02
gliwice-walentynki_do_okola_swiata-04022022-390.jpg
Już wkrótce walentynki! Dzień zakochanych obchodzony jest niemal na całym świecie. W poszczególnych krajach popularne są różne zwyczaje i rodzaje upominków wręczanych ukochanym osobom, by zapewnić je o gorących uczuciach! Najmłodsi będą je mogli poznać podczas walentynkowego spotkania, które odbędzie się w sobotę 12 lutego w naszej galerii handlowej. Wykonają również różne upominki, nawiązujące do walentynkowych tradycji panujących w Anglii, Walii, Niemczech, Włoszech czy Stanach Zjednoczonych.

Wiele uśmiechu i pozytywnych emocji wśród uczestników wywoła strefa wideo. Każdy odwiedzający, niezależnie od wieku, będzie mógł nagrać wideo z piosenką, wierszykiem czy życzeniami dla bliskiej osoby. Następnie z pomocą animatora będzie można zmontować film, który sprawi wiele radości ukochanej lub ukochanemu.

W Niemczech tradycyjnie z okazji walentynek wręcza się róże lub drewniane ozdoby z wygrawerowanym wyznaniem miłości. Podczas walentynkowego spotkania, przy specjalnym stanowisku wyposażonym w bezpieczne dla dzieci przyrządy do grawerowania, będzie można umieścić na drewnianych ozdobach w kształcie serc i zwierzątek walentynkową dedykację.

Z kolei w Walii w dniu św. Walentego obdarowuje się sympatię specjalnymi drewnianymi łyżeczkami ozdobionymi motywami serc, kluczy i małych kłódek. W trakcie warsztatów z dostępnych na miejscu materiałów mali uczestnicy będą mogli wykonać podobne ozdoby, które wyrażą słowa „Masz klucz do mojego serca”.

Podczas walentynkowego spotkania będzie można również własnoręcznie stworzyć ozdobne walentynkowe kartki, a także nauczyć się wykonywać serca i zwierzątka z balonów. Taki prezent również wywoła wiele uśmiechu na twarzy ukochanej osoby.
Walentynkowe spotkanie odbędzie się w sobotę 12 lutego w pasażu naszej galerii handlowej. W zajęciach będzie można wziąć udział od godziny 10:00 do godziny 17:00. Warsztatom kreatywnym będą towarzyszyły quizy i konkursy ze słodkimi upominkami. Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy!